Ile kosztuje założenie kasyna online?

Nawet niezaznajomiony z branżą hazardową wie, że biznesy z nią związane są niesamowicie dochodowe. Jednak czy kiedykolwiek taki człowiek zastanawiał się nad tym, ile środków pieniężnych potrzebnych jest na rozpoczęcie, rozwój i utrzymanie kasyna online? Scena jest ściśle uregulowana, a konkurencja duża, co mocno wpływa na wszelkie koszty.

Licencja podstawą dobrego kasyna online

Koncesja na działalność kasyna to tak naprawdę najważniejszy punkt drogi do władania dobrze prosperującym portalem. Dzięki temu dokumentowi, właściciel ma pełne prawo do prowadzenia platformy w jednym lub kilku krajach. Prowadzenie zalegalizowanego kasyna online ma także inne profity – tylko w ten sposób można przyciągnąć do siebie twórców najlepszego oprogramowania. Producenci nie chcą plamić sobie dobrego imienia współpracą z ewentualnymi oszustami, dlatego umowy podpisują jedynie z podmiotami w pełni zalegalizowanymi. Koncesja może być także atutem dla graczy, którzy z pewnością wybiorą portal działający zgodnie z prawem.

Brak odpowiednich dokumentów może przyczynić się także do ogromnych kar, nakładanych na właściciela portalu. Problemy z prawem to na pewno ostatnia rzecz, jaką chciałby w swoim życiu początkujący biznesmen. Warto jednak pamiętać, że licencja na prowadzenie kasyna online nie jest tania – jej koszt to w najlepszym wypadku około 15-20 tysięcy dolarów. W krajach takich jak Niemcy czy Wyspy Brytyjskie, uzyskanie koncesji może kosztować nawet dwa razy więcej. Jak widać, pomysł na działalność związaną z online sloty już od samego początku jest dość kosztowny.

Profesjonalna i zachęcająca oprawa to wizytówka portalu

Gdy wszystko może już odbywać się w pełni legalnie, warto zacząć dbać o proces powstawania strony WWW. Jest to główne narzędzie biznesowe oraz niejako wizytówka kasyna online, a zatem musi być dopracowane do ostatniego szczegółu. Proces tworzenia całej infrastruktury portalu w sieci jest złożony i wieloetapowy. Ta część również nie należy do tanich – by wszystko było przygotowane przez profesjonalistów, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy dolarów. Jeśli strona ma posiadać pewne niestandardowe, spersonalizowane elementy, koszt może poszybować daleko powyżej pułapu dziesięciu tysięcy.

Swoją część miesięcznych przychód przygarnie również specjalista od marketingu i SEO. Dobre wypromowanie portalu w wyszukiwarkach internetowych może kosztować około 500 dolarów miesięcznie. Wypłata dla, nawet skromnego, działu marketingu to już koszt mocno indywidualny. Zależeć będzie przede wszystkim od doświadczenia pracownika oraz wymiaru godzin, które poświęci na projekt.

Bez wykwalifikowanego personelu nic się nie uda

Wszystkie zadania wymienione powyżej można zlecić niedoświadczonym pracownikom, którzy za ułamek ceny zrobią wszystko, co w ich mocy. Nie zawsze jednak chęci wiążą się z umiejętnościami – oszczędzanie kilkuset dolarów na jednym czy drugim zagadnieniu może w późniejszym czasie odbić się negatywnie na działaniu portalu. Odrzucająca oprawa wizualna strony, słaba promocja w Internecie i mediach społecznościowych widocznie wpływają na wyniki finansowe firmy, nie tylko z branży hazardowej.

Warto zatem zainwestować w wykwalifikowany personel, a ten przyda się nie tylko podczas projektowania portalu, ale również (lub nawet tym bardziej) w czasie jego działania. Każde odnoszące sukcesy kasyno online ma w swoich szeregach osoby zajmujące się pomocą techniczną. Ta może być udzielana na livechacie, przez telefon lub e-mail. Dobry support powinien działać 24/7, a także komunikować się w wielu językach. Skomplementowanie odpowiedniego zespołu nie jest łatwe, lecz można to zrobić samodzielnie. Inną opcją jest zlecenie zaopiekowania się działem pomocy technicznej zewnętrznej firmie. Takie rozwiązanie może być w początkowej fazie działania kasyna niezłą opcją.

Po zsumowaniu oraz przeliczeniu wszystkich wyżej wymienionych kosztów na złotówki, tworzy się naprawdę spora kwota. Nie można jednak zapominać, że trzeba do tego dodać jeszcze kilka innych aspektów, nieuwzględnionych w tekście. Rozpoczęcie działalności kasyna online nie jest tanie, jednak długofalowo może przynieść naprawdę duże zyski.

Previous post Sztachety pcv Ostrołęka
Next post Przepisy na klasyczne drinki – gdzie ich szukać i jak wybierać najlepsze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.