Inteligentne urządzenia – co powinniśmy o nich wiedzieć?

0 0
Read Time:2 Minute, 17 Second

Inteligentne urządzenia – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Technologia cały czas zmierza ku udoskonalaniu i na rynek wprowadzane zostają coraz to nowsze produkty elektroniczne. Dużo uwagi poświęca się aktualnie na tworzenie systemów, które mają za zadanie wprowadzić sztuczną inteligencję do miejsca zamieszkania. Nie mówimy tutaj oczywiście o robotach, które po pewnym czasie odwrócą się od nas jak w filmach i zaczną żyć swoim życiem, ale o zwykłych sprzętach mających na celu ułatwienie nam dnia.

Lista urządzeń z zakresu Smart Home jest spora, ale my zajmiemy się dzisiaj tylko trzema, wydaje się najpotrzebniejszymi rzeczami. Wybrane zostały one głównie na podstawie bezpieczeństwa i użyteczności.

Gniazdko internetowe

Najbardziej przydatnym urządzeniem z zakresu smart home są inteligentne gniazdka. Wynalezione zostały nie z myślą o wygodzie, ale głównie dla bezpieczeństwa. Dodatkowe gniazdko występuje pod postacią kostki, którą wpinamy do zwykłego kontaktu. Następnie włączamy urządzenie i łączymy się z nim do sieci wifi.

Pobierając odpowiednią aplikację, sparujemy ze sobą dwa urządzenia poprzez router i możemy cieszyć się już spokojną głową po wyjściu z domu. Dlaczego? Otóż sprzęty te można wyłączać i włączać z pozycji smartfona niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie się znajdujemy. Potrzebny jest tylko dostęp do internetu w naszym telefonie. Ponadto, dzięki temu rozwiązaniu nie będziemy musieli martwić się o to, że zostawiliśmy przykładowo włączone żelazko lub też będziemy mogli śmiało zarządzać czasem spędzonym na komputerze przez nasze dzieci. Niektóre typy gniazdek posiadają jeszcze mierniki mocy, które dokładnie określają nam, jaki jest pobór energii poszczególnych urządzeń.

Inteligentne żarówki

Ciekawą propozycją dla osób, którym często zdarza się zasypiać przy świetle jest żarówka wifi. Niezależnie od tego jaką mamy lampę, możemy wmontować do niej tego typu żarówkę i używać jak normalnego światła.

Przyjemniej robi się jednak, kiedy naszą żarówkę podłączymy do sieci internetowej i leżąc w łóżku będziemy mogli ją świecić i gasić bez wychodzenia z niego. To jednak nie jest koniec zalet tego urządzenia. Względem naszych preferencji, za pomocą aplikacji możemy zmieniać sobie jasność oraz barwę światła emitowanego za pomocą tej żarówki wifi.

W przypadku zastosowania w pokoju większej liczby takich żarówek, umożliwione zostaje nam ich grupowanie. To znaczy, że bez problemu poprzez telefon dodajemy sprzęty do grup i nie musimy dzięki temu włączać każdej żarówki po kolei.

Czujniki ruchu

Urządzenia typu czujnik posiadają bardzo wiele zastosowań i możemy montować je praktycznie wszędzie. Świetnie spiszą się przy wjeździe do naszego garażu, na chodniku prowadzącym do naszego domu czy nawet w środku służąc jako część systemu bezpieczeństwa.

Czujniki z reguły działają również bez dostępu do sieci. Korzystając jednak z tej możliwości śmiało możemy sterować wszystkimi jego parametrami i zaznaczyć w aplikacji, czy chcemy użyć go do podłączenia żarówki wifi, czy do alarmu. Standardowym napięciem zasilającym tego typu sprzętów jest zmienne 230V, więc nie ma konieczności kupowania i montowania po drodze żadnych prostowników.

Happy
Happy
20 %
Sad
Sad
20 %
Excited
Excited
20 %
Sleepy
Sleepy
20 %
Angry
Angry
20 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Archiwizacja danych czy jest ci i kiedy jest konieczna?
Next post Archiwizacja danych czyli Backup danych dla firmy.