Ogrodzenie akustyczne Vs Mur z cegły

0 0
Read Time:5 Minute, 7 Second

Ogrodzenie akustyczne Vs Mur z cegły

ploty-dzwiekochlonne
instrukcja-montazu-paneli-ogrodzeniowych

Wybór odpowiedniego rodzaju ogrodzenia może być ważną decyzją. Musisz zrozumieć różnicę między ogrodzeniem akustycznym a murem z cegły. Jeśli chcesz zachować swoje zwierzęta domowe lub dzieci wewnątrz, powinieneś zdecydować się na ogrodzenie akustyczne. Jeśli jednak masz większy budżet, możesz rozważyć mur z cegły.

Ściany modułowe a ściany murowane

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem domu, czy właścicielem firmy szukającym rozwiązania zmniejszającego hałas, ściany modułowe są doskonałym wyborem. Nie tylko są one opłacalne i estetyczne, ale mogą również zmniejszyć hałas nawet o 20 dB.

Są lekkie i można je zainstalować szybciej i łatwiej niż ściany z cegły. Są również bardziej trwałe i wymagają znacznie mniejszej konserwacji. Ponadto ich trwałość konstrukcyjna wynosi nawet 50 lat.

Kolejną zaletą ścian modułowych jest to, że można je łatwo przenieść. Oznacza to, że można je przenieść bez konieczności burzenia swojej nieruchomości. Ściany modułowe mogą być również malowane, aby dopasować się do projektu nieruchomości. Mogą one również pomóc zwiększyć prywatność.

ModularWalls posiada szeroką gamę wzorów. Mogą być malowane w różnych kolorach, aby stworzyć klasyczny lub nowoczesny wygląd. Wykonane są z wysokiej jakości żywic winylowych i paneli i występują w różnych rozmiarach. Mogą być również instalowane w różnych kształtach i wysokościach.

ModularWalls oferuje również szereg różnych słupków. Są one solidną, lekką konstrukcją, która nie będzie gnić ani się wypaczać. Są również wysoce akustyczne. Zostały ocenione przez National Acoustic Laborasztachety.

Produkty ModularWalls są przeznaczone do akustycznych warunków ogrodzenia. Są one produkowane zgodnie z surowymi międzynarodowymi normami jakości ISO 9001. Mają również szerokie grono zadowolonych klientów. Mogą również zapewnić kompletne rozwiązanie pod klucz dla Twojego projektu. Mają zespół inżynierów budownictwa, którzy będą projektować ściany i używać najnowszych programów komputerowych, aby zapewnić, że otrzymasz odpowiednie rozwiązanie. Oferują również sieć profesjonalnych instalatorów w całym ogrodzeniu akustycznym.

Zespół w ModularWalls jest zaangażowany w dostarczanie wysokiej jakości, efektywnych kosztowo rozwiązań. Ich produkty mają szeroki zakres zastosowań i są przeznaczone do warunków akustycznych fencen. Mają również zespół inżynierów cywilnych i strukturalnych, którzy pomogą Ci uzyskać projekt ukończony na czas i w budżecie. Mają również sieć profesjonalnych instalatorów, którzy są doświadczeni i mogą zapewnić rozwiązania pod klucz.

Koszt ogrodzenia akustycznego a muru z cegły

Niezależnie od tego, czy masz dom, który znajduje się w hałaśliwym sąsiedztwie, czy po prostu chcesz, aby Twój dom był cichszy, ogrodzenie akustyczne jest skutecznym rozwiązaniem. Ucieszy Cię również fakt, że są one znacznie bardziej przystępne niż mur z cegły.

Ogrodzenie akustyczne wykonane jest z drewna łączonego na pióro i wpust. Ten typ ogrodzenia jest zbudowany w wyższym standardzie i może trwać przez lata.

Ceglana ściana jest również skuteczną barierą przed hałasem. Jednak cegła jest droga i może być trudna w montażu. Ściany z cegły są również podatne na uszkodzenia spowodowane wilgocią. Dobrą wiadomością jest to, że są one stosunkowo łatwe do naprawy.

Prefabrykowana ściana betonowa to energooszczędne rozwiązanie, które jest również odporne na zagrożenia naturalne. Są one również stosunkowo lekkie. Dzięki temu montaż jest łatwiejszy niż w przypadku ściany murowanej.

Jeśli masz ogród i chciałbyś dodać ogrodzenie, możesz wybierać spośród różnych stylów i materiałów. Ogrodzenia szklane oferują wspaniałą estetykę. Są również bardzo skuteczne w odbijaniu hałasu drogowego. Można je połączyć z Quietstone (r), materiałem wygłuszającym.

Dla bardziej przyjaznej dla budżetu opcji, można rozważyć ponowne wykorzystanie materiałów ze starych ogrodzeń. Możesz wypełnić luki między panelami ogrodzeniowymi za pomocą impregnowanych ciśnieniowo płyt drewnianych. Możesz również zainstalować masowo obciążony winyl, który można zszyć z całą strukturą ogrodzenia.

Najdroższą opcją jest murowana ściana dźwięku. To nie tylko pomoże zablokować niechciany hałas, ale może również dodać znaczną wartość do domu. W zależności od wysokości ściany, może być również konieczne uzyskanie pozwolenia od lokalnej rady.

Koszt ściany z cegły różni się w zależności od wielkości, grubości i projektu. Możesz spodziewać się, że wydasz od 775 do 15 000 dolarów za ścianę z cegły o średniej wysokości. Koszt materiałów jest również określany przez rodzaj cegły, którą wybierzesz. Najdroższym rodzajem cegły jest pusta cegła, która ma pusty środek.

Można również dodać dekoracyjny szczyt bullnose do ściany z cegły. To może kosztować do 50 dolarów za stopę kwadratową.

Konserwacja ogrodzenia akustycznego a muru z cegły

Dodanie ogrodzenia do domu jest atrakcyjnym sposobem na dodanie poczucia prywatności do domu. Niezależnie od tego, czy planujesz dodać ogrodzenie do przodu lub boku domu, lub na podwórko, może pomóc utrzymać niechciane hałasy z dotarciem do wnętrza domu. Ogrodzenia akustyczne są bardziej skuteczne w blokowaniu niechcianego hałasu niż ściany z cegły, a koszt ich instalacji i utrzymania jest znacznie niższy.

Ogrodzenie akustyczne jest zbudowane z drewna łączonego na pióro i wpust. Dzięki temu ogrodzenie ma mocniejszą i bardziej wytrzymałą konstrukcję. Ogrodzenia akustyczne są również budowane z grubszych gatunków drewna, dzięki czemu są bardziej estetyczne.

Koszt ogrodzenia akustycznego jest mniejszy niż muru z cegły, zwłaszcza jeśli instalujesz ogrodzenie, które nie jest zbyt wysokie. Jeśli planujesz zainstalować ogrodzenie o wysokości ośmiu stóp, możesz spodziewać się zmniejszenia hałasu otoczenia o sześć do dziesięciu decybeli.

Jeśli planujesz zainstalować ścianę z cegły, można oczekiwać, aby zapłacić 200 dolarów za stopę liniową. Obejmuje to koszt fundamentu strukturalnego, pozwolenia i pracy. Ściany z cegły mogą trwać przez dziesięciolecia, ale wymagają one regularnej konserwacji, w tym ponownego wyznaczania punktów i malowania. Ściany z cegły mogą być również podatne na uszkodzenia od wiatru i temperatury zamarzania. Mogą być również uszkodzone przez deszcz i wzrost roślin.

Z tego powodu najlepiej pozostawić instalację murów ceglanych profesjonalistom. Ogrodzenia akustyczne są łatwym, niedrogim rozwiązaniem problemu hałasu i są estetycznie bardziej atrakcyjne niż ściany z cegły. Plus, są one bardziej trwałe, i może trwać przez dziesięciolecia.

Kolejną zaletą korzystania z ceglanej ściany jest to, że jest ognioodporna i odporna na termity. Ściany z cegły zapewniają również zwiększoną gęstość i mogą obsługiwać pociski, duże prędkości wiatru i silne opady deszczu. Ściany z cegły mogą również trwać przez ponad sto lat, jeśli są właściwie utrzymywane.

Jednak ściany z cegły wymagają więcej konserwacji niż ogrodzenie akustyczne i mogą wymagać zgody rady na rozsądną wysokość ściany. Natomiast ściana modułowa wymaga jedynie zgody rady na określoną wysokość i jest instalowana w ułamku czasu.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.pl – ogrodzenia dźwiękochłonne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Akustyczne panele ogrodzeniowe, wysokiej jakości i niedrogie ogrodzenie
Next post Sztachety plastikowe do ogrodzenia z montażem