Rodzaje urazów, które może leczyć lekarz

Ortopeda jest ekspertem w leczeniu układu mięśniowo-szkieletowego,

czyli tkanki łącznej łączącej kości, ścięgna, więzadła i mięśnie. Jeśli masz kontuzję kolana lub niedawno przeszedłeś operację kolan, musisz udać się na badanie do ortopedy.

Urazy kości, stawów i więzadeł mogą być bolesne, ale istnieje wiele różnych rodzajów urazów, które mogą prowadzić do bólu. Istnieje wiele przyczyn, dla których mógł dojść do wypadku, a ortopeda najpierw przyjrzy się temu, jak doszło do wypadku. Możesz nawet o tym nie wiedzieć, ale wypadki mogą się zdarzyć zawsze i wszędzie i nigdy nie jest to zabawne.

Jednym z typowych urazów, najczęściej spowodowanych traumatycznym wypadkiem, są plecy lub kręgosłup. Ten rodzaj urazu może wystąpić w różnych częściach ciała i może powodować silny ból. Niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy z tego urazu, dopóki nie znajdą się w szpitalu. Jeśli masz ból pleców i trudności w oddychaniu, powinieneś udać się do lekarza na konsultację. Lekarz pomoże ustalić, czy potrzebujesz operacji i ewentualnie wykonasz prześwietlenie lub wykonasz fizyczny.

Innym rodzajem urazu, który może być również spowodowany traumatycznym wypadkiem, jest szyja, kręgosłup, a nawet głowa. Głowa i szyja nie są odporne na urazy i istnieje wiele różnych powodów, dla których mogą one wystąpić. Jednym z typowych urazów jest szyja lub kręgosłup szyjny. Jest to spowodowane urazem kręgosłupa szyjnego lub uderzeniem samochodu lub innego pojazdu i możesz doznać poważnych obrażeń szyi. Ten typ urazu jest również czasami spowodowany urazami wynikającymi z powtarzających się ruchów.

Jeśli doznałeś urazów pleców, powinieneś natychmiast udać się do ortopedy na badanie, a także upewnić się, że nie masz dalszych urazów. Jeśli doznałeś urazu pleców, ale nie poszedłeś do lekarza, prawdopodobnie będziesz miał możliwość powrotu do domu, ale uszkodzenie nerwów, mięśni i tylnej części ciała prawdopodobnie będzie trwałe .

Innym typowym urazem pleców, który może być spowodowany wypadkiem samochodowym, jest zwichnięcie pleców lub pęknięcie lub wyślizgnięcie się dysku. jeśli masz zwichnięte plecy, możesz odczuwać rozdzierający ból w dolnej części pleców oraz ból pośladków i / lub bioder.

Urazy dysku kręgosłupa mogą również powodować silny ból szyi i pleców,

a także przepuklina dysku lub wypadnięcie dysku mogą powodować ból dysku, a nawet ból rdzenia kręgowego. i układ nerwowy.

Bez względu na rodzaj kontuzji, powinieneś udać się do ortopedy na konsultację. Upewnij się, że udajesz się do najlepszego ortopedy, ponieważ będzie dokładnie wiedział, jak Cię leczyć i będzie w stanie powiedzieć, czy uraz jest poważny, czy nie.

Jeśli chodzi o wizytę kontrolną u chirurga, powinieneś upewnić się, że robisz to w tym samym czasie za każdym razem. Ważne jest również, aby upewnić się, że wybrałeś lekarza, który jest wykwalifikowany do rodzaju urazu, którego doświadczasz.

Chirurg ortopeda przeprowadzi szereg badań i przyjrzy się Twojemu urazowi, aby spróbować określić zakres problemu i najskuteczniejszy sposób jego leczenia. Będą w stanie określić, czy należy udać się do kręgarza w celu leczenia, czy też poddać się operacji.

Jeśli stan nie jest zbyt poważny, możesz odwiedzić kręgarz, aby spróbować samodzielnie rozwiązać problem. Chiropraktycy są szkoleni w zakresie rozwiązywania problemów z kręgosłupem.

Jeśli jednak masz do czynienia z poważniejszym urazem, najprawdopodobniej będziesz chciał udać się do chirurga na zabieg i prawdopodobnie poważną operację. Zabieg może polegać na całkowitej wymianie rdzenia kręgowego, na przykład urazie kręgosłupa szyjnego lub urazie krążka międzykręgowego. Oprócz tych zabiegów może być konieczne podanie kuracji antybiotykami i prawdopodobnie środków przeciwbólowych.

Previous post Leczenie ostrogi piętowej Warszawa
Next post Sztachety pcv Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.