Sprawne i proste w obsłudze

Na rynku jest dostępny cały wachlarz urządzeń peryferyjnych, które w biurze mogą ułatwić nam pracę. Każdy ploter, każda drukarka posiada ciekawe rozwiązania i może być bardzo pomocna, a niejednokrotnie zastępuje pracę czyiś rąk. Dla przykładu drukarka iPF605 posiada panel sterowania LCD, który udostępnia animacje graficzne. Ułatwia ona w ten sposób szybkie nauczenie się obsługi urządzenia nawet osobom, które nigdy wcześniej nie korzystały z drukarki wielkoformatowej. Nie da się ukryć, że ten model jest łatwy w obsłudze i nawet złożone zadania można zrealizować w prosty sposób. Ma też niewielkie rozmiary i niski poziom hałasu. Inaczej rzecz się ma, ma z ploterami, które nie są już tak ciche i potrzebują znacznie więcej miejsca.

Wielofunkcyjna drukarka iPF610 A1 dość precyzyjnie kreśli linie. Polecana jest do zastosowań CAD/GIS. Jej zaletą jest także to, że drukuje w formacie A1 w 33 sekundy, integruje się z aplikacjami CAD obsługującymi pliki w formacie HPGL/2 & HP RTL. Nie bez znaczenia jest fakt, że jej rozdzielczość to 1200 dpi. Zarówno ostrzejsze i cieńsze linie drukowane są w intensywnie czarnym kolorze, a 5-kolorowy system drukowania i doskonała grafika predestynuje ją do drukowania wszędzie tam gdzie korzystamy z CAD-a. Ponadto posiada 4 ścieżki podawania materiałów z funkcją automatycznego przełączania

Jeśli nie potrzebujemy plotera, tylko coś mniejszego niż ploter, to wielkoformatowa drukarka imagePROGRAF iPF650 potrafi pracować w środowiskach CAD/GIS. Tutaj wysoka jakość produkcji umożliwia tworzenie wydruki w formacie 24 cali/A1 o dużej estetyce wydruku.

Jej funkcje są zbliżone do plotera choć sama w sobie posiada niewielkie rozmiary. Oprogramowanie rozliczające umożliwiające kontrolę kosztów i zwrotu z inwestycji

Zbiorniki z atramentem są dość pojemne, a dodatkowym atutem jest fakt, iż można je wymienić podczas pracy urządzenia. Druk jest zgodny z formatami plików HP GL/2 & HP-RTL.

Ekonomiczna i wydajna

Mówi się, że ploter jest szybki w druku ale ta drukarka też się nie powstydzi. Wydruk formatu A1 w trybie roboczym trwa 24 sekundy. Technologia przetwarzania obrazów L-COA firmy Canon oraz zgodność z sieciami Gigabit Ethernet szybko odwzorowują dowolne dane, od planów architektonicznych, aż do informacji geograficznych.

Bez wzgędu na ktory model się zdecydujemy, to tak jak w przypadku plotera nie możemy zapomnieć o systematycznej konserwacji.

więcej na naprawa ploterów HP