Wyjazd za rumuńską granicę

Rumunia jest takim państwem, które jeszcze do niedawna nie było wymieniane, jeżeli chodzi o zwiedzanie i poznawanie tamtejszych atrakcji. To właśnie z tym krajem związana jest legenda o hrabim Drakuli, który był wampirem i w Transylwanii miał swój zamek. Jednak do pewnego czasu mało kto miał na tyle odwagi aby wybrać się na wycieczkę do tego państwa, które leży przy bułgarsko – węgierskiej granicy. Obecnie jednak wycieczki objazdowe po tym kraju cieszą się ogromną popularnością, dlatego warto skorzystać z możliwości odwiedzin tego państwa.

Zwiedzamy państwo rumuńskie

Za wycieczkę na kilka dni do Rumunii można zapłacić około 1500 złotych. Jest to tylko średnia cena, ponieważ wiele biur podróży ma różny cennik. Równie dobrze można samodzielnie wybrać się na wycieczkę do tego kraju własnym autem, jednak trzeba mieć dobre rozeznanie i załatwianie noclegów również znajdzie się po naszej stronie. W każdym razie planując zwiedzanie Rumuni warto wziąć pod uwagę takie zabytki, jak Piata Vitoriei, Sobór Trzech Świętych Hierarchów, Katedra Serbska, Katedra św. Jerzego, Pałac książąt Eugen – znajdujące się w mieście Timisoary. Kolejnym miastem jest Hunedoary. Tutaj czekają nas nas takie zabytki, jak zamek węgierskich władców Jana Hunyadiego i jego syna Macieja Korwina.

Transylwania i Dracula

Wycieczki Rumunia to również miejsce, gdzie znaleźć można wspaniałą Transylwanię z zamkiem Draculi na czele, który udostępniany jest do zwiedzania dla wielu turystów. Jego siedziba znajduje się w Branie na wysokiej skale, który na pewno zachwyci nie jedną osobą swoją imponującą bryłą. Skoro o zamkach mowa, to warto obejrzeć zamek w Râşnov. Odpowiedzialność za niego biorą Krzyący, którzy uczynili z niego twierdze obronną przed Turkami. Stolica Rumunii – Bukareszt to również wiele wspaniałych zabytków, których nie można pominąć. Okolice Piata Unirii, „Pałac Ludu”, który wymieniany jest bardzo często w księdze Rekordów Guinessa, klasztor grecki Stavropoleos, ruiny dawnego hospodarskiego dworu i cerkwi Curtea Veche, spacer krętymi uliczkami starego miasta, deptak Lipscani. Będąc tutaj nie można zapomnieć o zakupie tutejszych pamiątek.

Previous post Stal – obalamy mity
Next post Osuszanie budynków Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.